Portal Lopolis za starše

Spoštovani starši!

Pri vodenju evidenc o vzgojno-izobraževalnem delu na šoli uporabljamo program Lopolis. Sestavni del programa je tudi portal za starše. Do portala dostopate preko spletne strani lopolis.si. Tako imate starši sedaj vse informacije zbrane na enem mestu.

Vsi starši, ki imate uporabniško ime in geslo, lahko na portalu koristite brezplačen dostop do vsebin –  START paket. Za naročilo plačljivega dela (ogled ocen, …) lahko pokličite na INFOGRAM D.O.O.. (Povejte jim, da je tako dogovorjeno s šolo.)

Osnovna šola Loče ne nudi tehnične podpore v povezavi s storitvijo Lopolis za starše. Prosimo, da se za tehnična in vsebinska vprašanja obrnete na tehnično pomoč INFOGRAM D.O.O. !

E-POŠTA: starsi@lopolis.si
TEL: 040 887 071

Če ste pozabili uporabniško ime ali geslo, si geslo ponastavite na naslovu https://www.lopolis.si/Account/ForgotPassword . Na povezavi vnesete vaš e-naslov, ki ste ga podali ob vpisu vašega otroka. Sistem vam bo ponovno posredoval vstopne podatke za vstop v Lopolis za starše.

Vsebine v brezplačnem dostopu (START paketu):

• pregled urnika,
    pregled sporočil,
    prijava in odjava prehrane,
    pregled vseh nadomeščanj na izbrani dan,
    prijava na jutranje varstvo in podaljšano bivanje,
    prijava na izpite.

Po želji se lahko starši na portalu naročite na plačljiv dostop do vsebin. Paket je potrebno naročiti vsako leto na novo.

V plačljivem dostopu so vse vsebine iz START paketa in dodatno še:

• redovalnica s številčnimi ali opisnimi ocenami,
    pregled izostankov,
    obveščanje o izostankih, ocenah, sodelovanju pri pouku na mail ali sms.
    pregled prihajajočih in preteklih ocenjevanj znanj
    pregled in statistika domačih nalog
    pregled in statistika pohval in graj pri pouku
    pregled morebitnih vzgojnih ukrepov.

mag. Uroš Hren
uros.hren@osloce.net
(organizator informacijskih dejavnosti na šoli)

VPRAŠANJA/ODGOVORI

Kaj potrebujem za dostop do portala?

Za dostop do portala potrebujete le uporabniško ime in geslo ter e-naslov. Vam je na začetku šolskega leta poslano na vaš e-naslov, ki ste ga zaupali šoli.

Kje se lahko prijavim na portal?

Na portal se prijavite na spletni strani lopolis.si.

Zakaj je postal del dostopa do portala plačljiv (z vsebinami redovalnice in dnevnika)?

Portal je celovito okolje, kjer starši lahko vidite podatke o otroku in komunicirate s šolo, plačuje pa se elektronski dostop do šolskih vsebin. Za delovanje portala je potreben razvoj, vzdrževanje, prostor na strežnikih, zagotavljanje varovanja podatkov, skladnosti z GDPR in drugo, kar zahteva veliko časa in sredstev, zato smo primorani polni dostop do vsebin zaračunavati.

Kako se naročim na dostop?

Najprej se z up. imenom in geslom prijavite na portal. Nato boste na desni strani videli oglas. Kliknite ga in kliknite Naroči. Obenem se bo na portalu izpisalo obvestilo: »Naročili ste se na plačljiv paket. Podatke za plačilo dobite s klikom na to obvestilo.« Ko kliknete na obvestilo, se pojavijo možnosti plačila (predračun, QR koda, podatki za plačilo). Rok plačila je 14 dni. Če dostopa v tem času ne plačate, se vam samodejno izključi.

Ali imam kot starš dveh ali več otrok pri dostopu do paketa kaj popusta?

Da, imate.

Ali je možno, da šola ne omogoča dostopa do plačljivih vsebin (redovalnica)?

Da, to je možno. Šola se sama odloči, ali boste starši imeli plačljivi dostop do vsebin.

Kaj pa, če se ne želim naročiti na plačljiv dostop, a bi vseeno imel rad vpogled v ocene?

V START paket ocene niso vključene. Za vpogled v ocene se morate naročiti na plačljiv dostop.

Kje dobim več informacij?

INFOGRAM d.o.o.
Likozarjeva ulica 1