TEHNIŠKI DAN – DOBRO SE Z DOBRIM VRAČA

Loče, 2. 10. 2023 – Četrtošolci in petošolci so imeli tehniški dan – Dobro se z dobrim vrača.

Učenci so v uvodnem delu razmišljali o temi tedna otroka ter se pogovarjali o prostovoljnosti in dobrodelnosti. Drugo šolsko uro jih je obiskal prostovoljec Jon Kanjir, ki jim je predstavil svojo izkušnjo, kako se je že kot najstnik začel ukvarjati s prostovoljstvom in na kakšne načine lahko pomagamo drugim. Podal jim je veliko zanimivih informacij in idej, kako izkazovati solidarnost med prijatelji, v družini, med sosedi ali ljudem v stiski.

Tudi naši učenci so se odločili, da bodo polepšali dan oskrbovancem Lambrechtovega doma v Slovenskih Konjicah, in sicer so zanje pisali pisma, risali risbice, kartice z lepimi mislimi in ustvarili preproste izdelke. Ob koncu dneva smo vse izdelke zbrali in jih dostavili v dom. Ker pa nam ni vseeno za prihodnost narave, so učenci zadnjo šolsko uro poskrbeli tudi za urejeno šolsko okolico.

Učiteljice 4. in 5. razreda