EKIPA PRVE POMOČI V AKCIJI

Ekipa prve pomoči, ki jo sestavlja osem učenk 7. razreda, se že od začetka šolskega leta pripravlja na tekmovanje šolskih ekip. V okviru priprav smo obiskale tudi sedež Rdečega križa v Konjicah, kjer nam je gospa Marjetka pokazala temeljne postopke oživljanja. Tam smo se lahko tudi same preizkusile v oživljanju na lutkah. Preskusile smo tudi, kako lahko uporabljamo avtomatski defibrilator, ki s pravilno uporabo lahko pomaga reševati življenja. Gospa Samira, ki je zaposlena na Rdečem križu, nas je prijazno sprejela in pogostila. Razkazala nam je skladišče za hrano, kjer lahko ljudje v stiski dobijo pakete s pomočjo. Ogledale smo si tudi skladišče oblačil in pohištva, kamor občani lahko prinesejo stvari, ki bi jih radi podarili.

Neja, Aisha, Klara, Nina, Nika, Pia, Angelika in Ajda, 7. b