PRIČARAJMO NASMEH NA OTROŠKA USTA

V čarobnem mesecu decembru so člani šolskega parlamenta sodelovali pri izvedbi dobrodelne akcije Pričarajmo nasmeh na otroška usta, ki smo jo organizirali v sodelovanju z OZRK Slovenske Konjice. Otroci so prinašali drobne stvari, ki jih njihovi vrstniki v tem času zelo potrebujejo: tople kape, rokavice, nogavice; kosmiče, sladkarije; šolske potrebščine in izdelke na za nego telesa in zob. Namen akcije pa je bil tudi opozoriti na moč malenkosti, kot so pozdrav, nasmeh, topel objem, prijazna beseda. Le-te lahko sošolcu, učitelju, sorodnikom pa tudi neznancu na pločniku prispeva prav vsakdo izmed nas, in sicer prav vsak dan.

Ob koncu akcije se je nabralo lepo število drobnarij, ki bodo zagotovo koristile otrokom iz okoliških krajev.

23. 12. 2022 so tako zbrane dobrine učenci predali predstavnici OZRK Slovenske Konjice.

Mentorici šolskega parlamenta