EVAKUACIJSKA VAJA

Žiče, 3. 10. 2022 – V ponedeljek, 3. 10. 2022, smo po dolgem času izvedli evakuacijsko vajo, ki je potekala tako kot v času pred korono. Kratek stik, ki je nastal v kuhinji, je povzročil požar, ki se je razširil tudi na hodnik šole in tako sprožil hitro evakuacijo. Vsi učenci, delavci šole, otroci iz vrtca in vzgojiteljice smo v najkrajšem času zapustili šolske prostore in se zbrali na zbirnem mestu na igrišču. Zunaj smo ugotovili, da manjka učenec četrtega razreda in smo gasilce, ki so prispeli v rekordnem času, obvestili o manjkajočem učencu. Po koncu evakuacijske vaje so nam gasilci razkazali gasilski vozili. Učenci prvega razreda so se z gasilskim vozilom tudi zapeljali. Po končani vaji smo hitrim in pogumnim gasilcem namenili bučen aplavz in jim pomahali. Vsi smo bili srečni, da je to bila le vaja.

Učenci POŠ Žiče