Bralni maraton 2022

V soboto, 19. septembra, je bil dan zlatih knjig in uradni začetek bralne sezone za slovensko bralno značko, ki letos začenja že 63. sezono branja. Zato smo tudi letos na naši šoli kot vsako leto bralno sezono slovesno pričeli s tako imenovanim Bralnim maratonom. To pomeni, da smo vsi učenci in učitelji Osnovne šole Loče, Osnovne šole Žiče in Osnovne šole Jernej v ponedeljek, 19. septembra, tretjo šolsko uro brali, in sicer ne glede na to, ali smo imeli to šolsko uro na urniku slovenščino, matematiko, fiziko, likovno ali pa šport. Tako smo se vsi skupaj spomnili, kako zelo pomembno je branje in da je le-to veščina, ki jo potrebujemo in uporabljamo vse življenje v mnogih situacijah in je zato odločilno, da je branje spretnost, ki jo obvladamo kar se da dobro.

Ta dan pa sem v šolsko knjižnico povabila tudi prvošolce matične šole, jim razdelila članske izkaznice in s tem so le-ti tudi uradno postali člani naše knjižnice. Skupaj smo si ogledali knjižnico ter prisluhnili pravljici. Vsi prvošolci so prejeli tudi slikanico Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib pisateljice Ide Mlakar Črnič z ilustracijami Kristine Krhin.

Ines Leskovar