SEDEM ŽIČKIH PALČKOV IN SKRITI ŽIČKI ZAKLAD

V šolskem letu 2017/18 je naša šola prejela srebrno priznanje za raziskovalno nalogo Skriti zakladi vasi Žiče v sklopu projekta Turizmu pomaga lastna glava.

Učiteljice POŠ Žiče, ki smo bile tudi somentorice projekta,  smo raziskovalno nalogo oddale predsednici TD Žička gorca z namenom, da to pot, ki je nastala med projektom, nadgradijo.

V okviru projekta Žički zeleni turizem smo skupaj nadgradili in povezali pot v pravljico.
Snovali smo zgodbo, ki je del vseh nas in je namenjena našim otrokom in
medgeneracijskemu povezovanju. Ustvarili smo pravljico o sedmih palčkih, ki skupaj z otroki poiščejo žički zaklad.

Ta zaklad smo 8. aprila 2022 skupaj s starši iskali in ga na koncu tudi našli. Iskreno navdušenje na obrazih otrok, iskrice v očeh in radovedni pogledi, nestrpno pričakovanje, stik s skrivnostnimi domovi palčkov  Lipka, Školjka, Mema, Vinčija, Vrbke, Zdravka in Umka, so nas prepričali, da je nadgradnja tega projekta dosegla svoj namen. Lepo je bilo.

Zapisala Danica Strmšek

Fotografije učiteljice POŠ Žiče