POHOD NA PLANINSKI DOM, 1. B

V ponedeljek, 24. maja 2021, so se učenci 1. B s pohodniškim krožkom odpravili na planinski dom v Klokočovniku. Kljub slabemu vremenu so se učenci polni energije odpravili izpred šole. Pot so nadaljevali po Cesti v Železnik, vse do planinskega doma. Na planinskem domu so imeli malico, na plan so potegnili tudi beležke in dobili žig s planinskega doma. Nazaj proti šoli so se vrnili čez Ostrožno pri Ločah, mimo Črešnarjev, Lipoglava, kjer so si ogledali tudi srne in jelene v ogradi. Ugotavljali so, kako je eden izmed jelenov izgubil polovico roga. Ob povratku so učenci prejeli še diplomo, da so postali mali pohodniki in male pohodnice. V sredo, 26. maja 2021, pa so učenci še narisali, kaj jim je bilo na pohodu najbolj všeč. Bila je težka izbira med malico in ogledom jelenov ter srn.

mentorica Ana Kovačič