Bralni maraton 2019

Letošnjo bralno sezono smo na naši šoli tako kot marsikje po Sloveniji ponovno pričeli 17. septembra, ko obeležujemo dan zlatih knjig in uradni začetek bralnega leta oz. nove sezone Bralne značke. Vsi učenci naše šole, vključno s podružnicama OŠ Žiče in OŠ Jernej, smo letošnjo sezono branja za slovensko bralno značko otvorili s tako imenovanim Bralnim maratonom. To pomeni, da smo vsi učenci in učitelji naše šole 17. septembra 2019 tretjo šolsko uro brali, in sicer ne glede na to, ali smo imeli to šolsko uro na urniku slovenščino, matematiko, fiziko, likovno ali pa šport. Tako smo se vsi skupaj spomnili, kako zelo pomembno je branje in da je le-to veščina, ki jo potrebujemo in uporabljamo vse življenje v mnogih situacijah in je zato odločilno, da je branje spretnost, ki jo obvladamo kar se da dobro. Poleg tega smo se spomnili, da je v knjigah skrito neprecenljivo bogastvo in je zato prav, da knjig ne pustimo na policah, da tam molčijo in spijo. Bolje je, da jih vzamemo v roke in vstopimo v njihov svet, kjer je vse mogoče.

Ines Leskovar

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost