MEDOBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT

V petek, 22. 3. 2024, se je v Slovenskih Konjicah odvijal medobčinski otroški parlament. Na dogodku vsako leto sodeluje tudi naša šola. Mladi parlamentarci so drugo leto zapored razpravljali o temi Duševno zdravje otrok in mladostnikov.

Našo šolo so letos zastopali naslednji učenci: Lenart Skerbiš iz 6. b, Oskar Kračun iz 7. a, Ema Gumzej iz 8. a, Nika Gorenšek iz 8. b in Jaka Šmid iz 9. b.

Na srečanju so učenci skupaj z ostalimi udeleženci razvili ustvarjalne debate in prišli do zanimivih sklepov. Za uspešno zastopanje naše šole jim čestitamo!

Regijskega otroškega parlamenta se bo v torek, 26. 3. 2024, v Celju udeležila učenka Ema Gumzej iz 8. a-razreda. Želimo ji veliko zanimivih razprav in novih izkušenj.

Zapisala: Andreja Rečnik