DAN ZEMLJE V OPB LOČE

Loče, 9. 5. 2024 – Ljudje smo kot del narave močno soodvisni od planeta Zemlja. Za preživetje in dobro počutje potrebujemo zdrav planet. Svetovni dan Zemlje, ki ga obeležujemo 22. aprila, nas opomni, da je planet ranljiv za naša neodgovorna ravnanja in nas spodbuja k njegovi zaščiti in ekološkem varovanju. V podaljšanem bivanju smo ob dnevu Zemlje izvedli čistilno  akcijo v okolici šole in se osredotočili na letošnjo temo »Planet proti plastiki«. Ob gledanju poučnih videov so se učenci seznanili z onesnaževanjem in kaj lahko vsak naredi za čistejše okolje. Učenci OPB1 in OPB2 so vsebine likovno upodobili in prikazali ekološke probleme našega planeta. Drugošolci so ilustrirali pravljico Zemlja je dobila vročino. V obeh skupinah smo posejali semena paradižnika in uspešno vzgojili mlade sadike. Prav tako učenci lepo negujejo posajena zelišča  in mlado drevo jesen.

Le en dotik narave in ves svet je bolj prijazen. (William Shakespeare)

mag. Irena Skutnik

Fotografije: Nuša Motaln, Irena Skutnik