NOVEMBER NA POŠ JERNEJ

Sv. Jernej, 5. 12. 2023 – Mesec november je bil za POŠ Jernej mesec, poln zanimivih dejavnosti. Dan dejavnosti v okviru zdrave šole z letošnjim sloganom “Lepa beseda lepe odnose najde” so izvedli v OŠ Loče, kjer so se razmigali s kineziologinjo in razmišljali s psihologinjo. Nato so si ogledali še predstavo o prijateljstvu, ki jo je pripravilo Društvo za boljši svet. Naslednji dan so jih obiskali okoliški čebelarji, ki so jim predstavili njihovo delo. Pripravili so tradicionalni slovenski zajtrk s tradicionalnimi dobrotami okoliških kmetij – kruh, maslo, mleko, med in jabolka. Geslo letošnjega zajtrka je bilo »Kruh za zajtrk- super dan«, zato so spekli še žemljice. Preostanek meseca je bil poleg pouka namenjen pripravam na decembrski nastop in bazar. V okviru prazničnih delavnic so pripravili praznično okrasitev za šolo ter spekli piškote.

Zapisala:  Katja Polanec