NOVEMBER V PODALJŠANEM BIVANJU OŠ LOČE

Loče,  28. 11. 2023 – V podaljšano bivanje skozi leto vključujemo vsebine zdrave šole. Tako smo 3. teden v novembru namenili tradicionalnemu slovenskemu zajtrku. Pogovorili smo se o pomenu rednega zajtrkovanja za rast, razvoj in dobro počutje ter prednostih lokalno pridelane hrane. Letošnje geslo »Kruh za zajtrk – super dan!« nas je spodbudilo k izvedbi pekovske delavnice in spoznavanju zanimivosti o kruhu skozi zgodovino.  Iz pirine in bele moke so  učenci oblikovali različne štručke, pletenice, rogljičke in potrdili pregovor, da kruha ne naredi moka, ampak roka. Pri peki so uživali in z radostjo čakali, da poskusijo pečene dobrote. Da so bile slajše, so si jih namazali z medom, ki ga je prinesel učenec Nikita. Likovne izdelke z zapisi    smo razstavili na panojih.

Pozornost smo namenili tudi osrednji niti zdrave šole v tem šolskem letu »Lepa beseda, lepe odnose najde« in izdelali drevo prijaznih misli. Učenci so zapisali besede, ki jim polepšajo dan in gradijo lepe odnose. Skozi dejanja in medsebojne odnose jih poskušamo čim bolj udejanjati. V OPB 2 so si izdelali manjše knjigice, ki jih spodbujajo branju in širjenju vljudnih besed.

Poslavljamo se od toplih jesenskih dni, v pričakovanju prazničnega decembra.

Besedilo: mag. Irena Skutnik

Fotografije: Nuša Motaln, Vlasta Zorc,  Andreja Pučnik, Karmen Leskovar, Irena Skutnik