TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK NA POŠ ŽIČE

V petek, 17. 11. 2023, smo  na POŠ Žiče imeli Naravoslovni dan tradicionalni slovenski zajtrk. Najprej smo se vsi učenci in učiteljice zbrali ter prisluhnili učiteljici Danici Strmšek, ki nam je predstavila letošnjo temo. Izvedeli smo, da bomo  letos več pozornosti namenili kruhu, saj je letošnji slogan: »Kruh za zajtrk – super dan!«.  V ta namen smo že v naprej dobili nalogo, da spečemo in prinesemo v šolo domači kruh, ki smo ga s pomočjo staršev ali starih staršev spekli doma. Sledila je degustacija kruha. Zares okusno!

Sledila je delavnica. Učenci celotne šole smo delali v štirih skupinah in si izmenjevali znanje o lokalno pridelani hrani, o njenem pomenu in prednostih, kje tovrstno hrano dobiti in se naučili pregovore o kruhu.

Po delavnicah nas je učiteljica Duša Pokorn razgibala s pomočjo glasbe na igrišču.

Sledil je tradicionalni slovenski zajtrk. Od doma smo prinesli svoje najljubše skodelice in serviete. Na mizi smo imeli kruh, maslo, med, mleko in jabolko.

Izdelali smo še čebelice po razredih ter pripravili razstavo.

Ob koncu dneva smo drug drugemu povedali, kaj nam je bilo najbolj všeč in kaj bi spremenili oziroma dodali.

Več si lahko ogledate v galeriji.

Učiteljice POŠ Žiče