33. REGIJSKI OTROŠKI PARLAMENT

V četrtek, 16. 3. 2023, je v Domu kulture Loče potekal 33. regijski Otroški parlament, ki ga je organizirala naša šola skupaj v sodelovanju z Medobčinskim društvom prijateljev mladine Celje.  Mladi parlamentarci iz devetnajstih osnovnih šol so razpravljali na temo Duševno zdravje otrok in mladih. Ker je bila osrednja tema predebatirana na predhodnih medobčinskih parlamentih, so se tokrat srečali tisti, ki so se po mnenju sovrstnikov in mentorjev najbolj izkazali. Razpravljali so o duševnem zdravju, kaj sploh je duševno zdravje, v katerih situacijah doživljajo stiske, katera čustva ob tem doživljajo, kako se odzovejo na stresne situacije, na kakšne načine se pomirijo oziroma sprostijo, s kom se pogovarjajo o svojih stiskah in kako bi lahko izboljšali počutje pri sebi, v šoli, v družini … in kaj bi predlagali pristojnim institucijam glede izboljšanja počutja otrok. Učenci so zavzeto razpravljali o izbranih vsebinah in podali številne predloge ter sklepe, ki jih bodo predstavili na  državnem Otroškem parlamentu.

OŠ Loče je zastopala učenka 8. a-razreda, Neja Železnikar. S svojim razmišljanjem, dobrimi predlogi in idejami je bila izglasovana za nacionalni Otroški parlament, ki bo potekal 11. aprila v dvorani državnega zbora RS. Za aktivno sodelovanje in nadaljnjo uvrstitev ji iskreno čestitamo.

Mentorici Otroškega parlamenta: Andreja Rečnik in Katarina Tiršek