Pešbus POŠ Žiče

Na naši šoli smo se proti koncu šolskega leta (meseca maja) odločili v okviru projekta Zdrava šola, da bomo učence iz Draže vasi poskušali motivirati, da bi prihajali v šolo peš, saj je pot varna in ne predolga (cca. pol ure).

Vsak ponedeljek tako učence iz vseh štirih razredov počaka na avtobusni postaji Draža vas učiteljica in nato gre z njimi peš do šole in tudi nazaj. Na našem pešbusu se tako vedno znajde 14 otrok, ki doživljajo to pot kot možnost za pogovor o različnih temah, tudi o tem, kaj so imeli za nalogo, kako so jo reševali, predvsem pa je pohvalno, ker opazujejo naravo okrog sebe, slišijo jutranje glasove ptic in začutijo toploto sonca ali pa tudi dežne kaplje, ki zgrešijo dežnik.

Namen pešbusa je, da bi učenci začeli v pomladnih in poletnih dneh v šolo prihajati peš sami. Verjamemo, da nam bo skupaj s starši, ki so tudi navdušeni nad to dejavnostjo, uspelo.

Učiteljice POŠ Žiče