Bralni maraton 2021

Tako, pa smo znova začeli … Se sprašujete s čim? V petek, 17. septembra 2021, ko obeležujemo dan zlatih knjig, smo na naši šoli tako kot marsikje po Sloveniji uradno pričeli z novim bralnim letom oz. z novo sezono Bralne značke. Vsi učenci naše šole, vključno s podružnicama OŠ Žiče in OŠ Jernej, smo letošnjo sezono branja za slovensko bralno značko otvorili s tako imenovanim Bralnim maratonom. To pomeni, da smo vsi učenci in učitelji naše šole 17. septembra 2021 tretjo šolsko uro brali, in sicer ne glede na to, ali smo imeli to šolsko uro na urniku slovenščino, matematiko, fiziko, likovno ali pa šport. Tako smo se vsi skupaj spomnili, da se pot proti znanju začne z obračanjem strani. Zato, dragi učenci in učenke, nikar ne pustite knjig na policah, da tam spijo in molčijo. Vzemite jih raje v roke in vstopite v njihov svet, kjer je vse mogoče. Berite knjige ter z njihovo pomočjo odkrivajte nove svetove in se potrudite, da boste ob koncu šolskega nagrajeni s priznanjem za opravljeno slovensko bralno značko.

Isti dan pa sem v šolsko knjižnico povabila tudi prvošolce matične šole, jim razdelila članske izkaznice in s tem so le-ti tudi uradno postali člani naše knjižnice. Skupaj smo si ogledali knjižnico ter prisluhnili pravljici. Vsi prvošolci so prejeli tudi knjigo ugank Ponikalnice pisatelja Miroslava Košute in ilustratorke Suzi Bricelj, ki jo vsem slovenskim prvošolcem podarjajo Javna agencija za knjigo RS in sponzorji.

Ines Leskovar

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost