MLADI PISATELJI IZ LOČ IZDALI KNJIGO V ANGLEŠČINI

Učenci Osnovne šole Loče so v okviru programa za nadarjene in dodatnega pouka iz angleščine napisali ter izdali knjigo v angleškem jeziku. Že v začetku šolskega leta je bilo načrtovano, da se bodo učenci preizkusili v pisanju domišljisjkih zgodb v angleščini. V času dela na daljavo pa se je porodila še ideja, da se ta projekt nekoliko razširi in da s skupnimi močmi izdamo knjigo. To je tudi uspelo. Knjiga nosi naslov STORIES FOR EVERYONE in ima 64 strani dvajsetih avtorjev z različno dolgimi izgodbami.

Namen projekta je bil predvsem spodbuditi kreativno pisanje, izboljšanje pisnih spretnosti ter širjenje besedišča v tujem jeziku. Prav tako je knjiga dobro izhodišče za preverjanje bralnega razumevanja za različne stopnje znanja jezika. Vsaka zgodba vključuje tudi ilustracijo, ime ter priimek avtorja zgodbe. Učenci, ki so pisali zgodbe, so iz 6., 8. in 9. razredov. Zgodbe so najrazličnejših tem in so plod otroške domišljije ter izkušenj. Novo izdana knjiga je ponos učencev, učiteljev ter celotne šole. Enjoy reading / prijetno branje!

Alenka R. Ungar Dietinger, mentorica