BRALNI MARATON 2020

Letošnjo bralno sezono smo na naši šoli tako kot marsikje po Sloveniji pričeli v četrtek, 17. septembra 2020, ko smo obeleževali dan zlatih knjig in uradni začetek bralnega leta oz. nove sezone Bralne značke. Vsi učenci naše šole, vključno s podružnicama OŠ Žiče in OŠ Jernej, smo letošnjo sezono branja za slovensko bralno značko otvorili s tako imenovanim Bralnim maratonom – to pomeni, da smo vsi učenci in učitelji naše šole v četrtek, 17. septembra 202o, tretjo šolsko uro brali poljubne vsebine, in sicer ne glede na to, ali je to šolsko uro na urniku slovenščina, matematika, fizika, likovna ali pa šport. Na začetku 3. šolske ure smo prisluhnili šolskemu radiu in se z njegovo pomočjo spomnili, kako zelo pomembno je branje in da je le-to veščina, ki jo potrebujemo in uporabljamo vse življenje v mnogih situacijah in je zato odločilno, da je branje spretnost, ki jo obvladamo kar se da dobro.

Prav poseben pa je bil ta dan za naše prvošolce, ki so dve šolski uri preživeli v šolski knjižnici, prisluhnili poučni pravljici in v dar prejeli darilno slikanico avtorja Slavka Pregla z ilustracijami Kostje Gatnika z naslovom Smejalnik in cvililna zavora.

Ines Leskovar

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost